Torthaí Olltoghchán na Ríocht Aontaithe, 2017

Ón Vicipéid, an chiclipéid shaor.
Jump to navigation Jump to search

Is iad seo torthaí an Olltoghchán na Ríocht Aontaithe, 2017. Reáchtáladh an t-olltoghchán ar an 8 Meitheamh 2017.

Albain[cuir in eagar | athraigh foinse]

Toghacheanatar Páirtí an Sealbhóir
roimh toghchán
Teachta Parlaiminte fillte (2017) Nótaí
Aonghas Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Kirstene Hair (C) Suíochán goidte ó Mike Weir (PNA)
Arcaibh agus Sealltainn An Páirtí Daonlathach Liobrálach Alastair MacIlleMhìcheil (DL) Suíochán coimeádta
An t-Árd Ruigh agus Na Seots Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Neil Gray (PNA) Suíochán coimeádta
Baile Dhunlèibhe Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Hannah Bardell (PNA) Suíochán coimeádta
Cair Chaladain agus Cowdenbeath Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Lesley Laird (LO) Suíochán goidte ó Roger Mullin (PNA)
Cille Bhrìghde an Ear, Srath Abhainn agus Lios Mo Fhèige Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Lisa Cameron (PNA) Suíochán coimeádta
Cille Mhearnaig agus Lùghdan Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Alan Brown (PNA) Suíochán coimeádta
Coatbridge, Chryston agus Bellshill Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Hugh Gaffney (LO) Suíochán goidte ó Phil Boswell (PNA)
Comar nan Allt, Cill Saidh agus Cair Cheann Tulaich an Ear Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Stuart McDonald (PNA) Suíochán coimeádta
Dùn Dè an Ear Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Stewart Hosie (PNA) Suíochán coimeádta
Dùn Dè an Iar Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Chris Law (PNA) Suíochán coimeádta
Dùn Èideann a Deas Páirtí an Lucht Oibre Ian Murray (LO) Suíochán coimeádta
Dùn Èideann a Tuath agus Lìte Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Deidre Brock (PNA) Suíochán coimeádta
Dùn Èideann an Ear Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Tommy Shepherd (PNA) Suíochán coimeádta
Dùn Èideann an Iar Neamhspleách Christine Jardine (DL) Suíochán tógtha, Michelle Thomson ag dul ar scor
Dùn Èideann an Iar-Dheas Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Joanna Cherry (PNA) Suíochán coimeádta
Dùn Phàrlain agus Fìobh an Iar Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Douglas Chapman (PNA) Suíochán coimeádta
Dùn Phris agus Gall-Ghàidhealaibh Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Alister Jack (C) Suíochán goidte ó Richard Arkless (PNA)
An Eaglais Bhreac Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba John McNally (PNA) Suíochán coimeádta
Earra-Ghàidheal agus Bòd Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Brendan O'Hara (PNA) Suíochán coimeádta
Fìobh an Ear-Thuath Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Stephen Gethins (PNA) Suíochán coimeádta
Gallaibh, Cataibh agus Ros an Ear Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Jamie Stone (DL) Suíochán goidte ó Paul Monaghan (PNA)
Glaschu a Deas Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Stewart McDonald (PNA) Suíochán coimeádta
Glaschu a Tuath Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Patrick Grady (PNA) Suíochán coimeádta
Glaschu Meadhain Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Alison Thewliss (PNA) Suíochán coimeádta
Glaschu an Ear Neamhspleách David Linden (PNA) Suíochán coimeádta, Natalie McGarry ag dul ar scor
Glaschu an Ear-Thuath Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Paul Sweeney (COMHOIB LO) Suíochán goidte ó Anne McLaughlin (PNA)
Glaschu an Iar-Thuath Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Carol Monaghan (PNA) Suíochán coimeádta
Glaschu an Iar-Dheas Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Chris Stephens (PNA) Suíochán coimeádta
Gleann Iucha agus An Eaglais Bhreac an Ear Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Martyn Day (PNA) Suíochán coimeádta
Gleann Rathais Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Peter Grant (PNA) Suíochán coimeádta
Gòrdan Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Colin Clark (C) Suíochán goidte ó Alex Salmond (PNA)
Inbhir Àir, Carraig agus Cumnaig Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Bill Grant (C) Suíochán goidte ó Corri Wilson (PNA)
Inbhir Chluaidh Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Ronnie Cowan (PNA) Suíochán coimeádta
Inbhir Nis, Inbhir Narann, Bàideanach agus Srath Spè Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Drew Hendry (PNA) Suíochán coimeádta
Lannraig agus Hamilton an Ear Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Angela Crawley (PNA) Suíochán coimeádta
Lodainn an Ear Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Martin Whitfield (LO) Suíochán goidte ó George Kerevan (PNA)
Lodainn Mheadhanach Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Danielle Rowley (LO) Suíochán goidte ó Owen Thompson (PNA)
Moireabh Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Dùghlas Ross (C) Suíochán goidte ó Angus Robertson (PNA)
Na h-Eileanan an Iar Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Aonghas Brianan MacNèill (PNA) Suíochán coimeádta
Obar Dheathain a Deas Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Ross Thomson (C) Suíochán goidte ó Callum McCaig (PNA)
Obar Dheathain a Tuath Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Kirsty Blackman (PNA) Suíochán coimeádta
Ochail agus Siorrachd Pheairt a Deas Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Luke Graham (C) Suíochán goidte ó Tasmina Ahmed-Sheikh (PNA)
Pàislig agus Siorrachd Rinn Friù a Deas Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Mhairi Black (PNA) Suíochán coimeádta
Pàislig agus Siorrachd Rinn Friù a Tuath Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Gavin Newlands (PNA) Suíochán coimeádta
Peairt agus Siorrachd Pheairt a Tuath Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Pete Wishart (PNA) Suíochán coimeádta
Ros, An t-Eilean Sgitheanach agus Loch Abar Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Ian Blackford (PNA) Suíochán coimeádta
An Ruadh-Ghleann agus Hamilton an Iar Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Ged Killen (COMHOIB LO) Suíochán goidte ó Margaret Ferrier (PNA)
Siorrachd Àir a Tuath agus Arainn Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Patricia Gibson (PNA) Suíochán coimeádta
Siorrachd Àir Meadhain Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Philippa Whitford (PNA) Suíochán coimeádta
Siorrachd Bhanbh agus Bùchainn Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba David Duguid (C) Suíochán goidte ó Eilidh Whiteford (PNA)
Siorrachd Bhearaig, Roxburgh agus Salcraig Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba John Lamont (C) Suíochán goidte ó Calum Kerr (PNA)
Siorrachd Dhùn Breatainn an Ear Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Jo Swinson (DL) Suíochán goidte ó John Nicolson (PNA)
Siorrachd Dhùn Breatainn an Iar Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Martin Docherty (PNA) Suíochán coimeádta
Siorrachd Dhùn Phris, Dail Chluaidh agus Srath Thuaidh An Páirtí Coimeádach Dàibhidh Mundell (C) Suíochán coimeádta
Siorrachd Obar Dheathain an Iar agus Ceann Chàrdainn Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Andrew Bowie (C) Suíochán goidte ó Stuart Donaldson (PNA)
Siorrachd Rinn Friù an Ear Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Paul Masterton (C) Suíochán goidte ó Kirsten Oswald (PNA)
Sruighlea Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Stephen Kerr (C) Suíochán goidte ó Steven Paterson (PNA)
Tobar na Màthar agus Wishaw Pàrtaidh Nàiseanta na h-Alba Marion Fellows (PNA) Suíochán coimeádta

An Bhreatain Bheag[cuir in eagar | athraigh foinse]

Toghacheanatar Páirtí an Sealbhóir
roimh toghchán
Teachta Parlaiminte fillte (2017) Nótaí
Aberafan Lucht Oibre Stephen Kinnock (LO) Suíochán coimeádta
Aberconwy An Páirtí Coimeádach Guto Bebb (C) Suíochán coimeádta
Alun a Glannau Dyfrdwy Lucht Oibre Mark Tami (LO) Suíochán coimeádta
Arfon Plaid Cymru Hywel Williams (PC) Suíochán coimeádta
Blaenau Gwent Lucht Oibre Nick Smith (LO) Suíochán coimeádta
Bro Morgannwg An Páirtí Coimeádach Alun Cairns (C) Suíochán coimeádta
Brycheiniog a Sir Faesyfed An Páirtí Coimeádach Christopher Davies (C) Suíochán coimeádta
Caerffili Lucht Oibre Wayne David (LO) Suíochán coimeádta
Canol Caerdydd Lucht Oibre Jo Stevens (LO) Suíochán coimeádta
Castell-nedd Lucht Oibre Christina Rees (LO) Suíochán coimeádta
Ceredigion An Páirtí Daonlathach Liobrálach Ben Lake (PC) Suíochán goidte ó Mark Williams (DL)
Cwm Cynon Lucht Oibre Ann Clwyd (LO) Suíochán coimeádta
De Caerdydd a Phenarth Comhoibritheach agus Lucht Oibre Stephen Doughty (COMHOIB LO) Suíochán coimeádta
De Clwyd Lucht Oibre Susan Jones (LO) Suíochán coimeádta
Delyn Lucht Oibre David Hanson (LO) Suíochán coimeádta
Dwyfor Meirionnydd Plaid Cymru Liz Saville-Roberts (PC) Suíochán coimeádta
Dwyrain Abertawe Lucht Oibre Carolyn Harris (LO) Suíochán coimeádta
Dwyrain Caerfyrddin a Dinefwr Plaid Cymru Jonathan Edwards (PC) Suíochán coimeádta
Dwyrain Casnewydd Lucht Oibre Jessica Morden (LO) Suíochán coimeádta
Dyffryn Clwyd An Páirtí Coimeádach Chris Ruane (LO) Suíochán goidte ó James Davies (C)
Gogledd Caerdydd An Páirtí Coimeádach Anna McMorrin (LO) Suíochán goidte ó Craig Williams (C)
Gorllewin Abertawe Comhoibritheach agus Lucht Oibre Geraint Davies (COMHOIB LO) Suíochán coimeádta
Gorllewin Caerdydd Lucht Oibre Kevin Brennan (LO) Suíochán coimeádta
Gorllewin Caerfyrddin a De Sir Benfro An Páirtí Coimeádach Simon Hart (C) Suíochán coimeádta
Gorllewin Casnewydd Lucht Oibre Paul Flynn (LO) Suíochán coimeádta
Gorllewin Clwyd An Páirtí Coimeádach David Jones (C) Suíochán coimeádta
Gŵyr An Páirtí Coimeádach Tonia Antoniazzi (LO) Suíochán goidte ó Byron Davies (C)
Islwyn Comhoibritheach agus Lucht Oibre Chris Evans (COMHOIB LO) Suíochán coimeádta
Llanelli Lucht Oibre Nia Griffith (LO) Suíochán coimeádta
Maldwyn An Páirtí Coimeádach Glyn Davies (C) Suíochán coimeádta
Merthyr Tudful a Rhymni Lucht Oibre Gerald Jones (LO) Suíochán coimeádta
Mynwy An Páirtí Coimeádach David Davies (C) Suíochán coimeádta
Ogwr Lucht Oibre Chris Elmore (LO) Suíochán coimeádta
Pen-y-bont ar Ogwr Lucht Oibre Madeline Moon (LO) Suíochán coimeádta
Pontypridd Lucht Oibre Owen Smith (LO) Suíochán coimeádta
Preseli Penfro An Páirtí Coimeádach Stephen Crabb (C) Suíochán coimeádta
Rhondda Lucht Oibre Chris Bryant (LO) Suíochán coimeádta
Torfaen Lucht Oibre Nicklaus Thomas-Symonds (LO) Suíochán coimeádta
Wrecsam Lucht Oibre Ian Lucas (LO) Suíochán coimeádta
Ynys Môn (Anglesey) Lucht Oibre Albert Owen (LO) Suíochán coimeádta

Sasana[cuir in eagar | athraigh foinse]

Iardheisceart Shasana[cuir in eagar | athraigh foinse]

Toghacheanatar Páirtí an Sealbhóir
roimh toghchán
Teachta Parlaiminte fillte (2017) Nótaí
Bournemouth Thiar An Páirtí Coimeádach Conor Burns (C) Suíochán coimeádta
Bournemouth Thoir An Páirtí Coimeádach Tobias Ellwood (C) Suíochán coimeádta
Bridgwater agus Somerset Thiar An Páirtí Coimeádach Ian Liddell-Grainger (C) Suíochán coimeádta
Cheltenham An Páirtí Coimeádach Alex Chalk (C) Suíochán coimeádta
Chippenham An Páirtí Coimeádach Michelle Donelan (C) Suíochán coimeádta
Christchurch An Páirtí Coimeádach Christopher Chope (C) Suíochán coimeádta
Corn na Breataine
Toghacheanatar Páirtí an Sealbhóir
roimh toghchán
Teachta Parlaiminte fillte (2017) Nótaí
Camborne agus Redruth An Páirtí Coimeádach George Eustice (C) Suíochán coimeádta
An Corn ó hOirdheisceart An Páirtí Coimeádach Sheryll Murray (C) Suíochán coimeádta
An Corn ó Thuaidh An Páirtí Coimeádach Scott Mann (C) Suíochán coimeádta
St Austell agus Newquay An Páirtí Coimeádach Steve Double (C) Suíochán coimeádta
St Ives An Páirtí Coimeádach Derek Thomas (C) Suíochán coimeádta
Truro agus Falmouth An Páirtí Coimeádach Sarah Newton (C) Suíochán coimeádta

Iarthuaisceart Shasana[cuir in eagar | athraigh foinse]

An Lár-Réigiún Thiar[cuir in eagar | athraigh foinse]

An Lár-Réigiún Thoir[cuir in eagar | athraigh foinse]

Londain[cuir in eagar | athraigh foinse]

Oirdheisceart Shasana[cuir in eagar | athraigh foinse]

Toghacheanatar Páirtí an Sealbhóir
roimh toghchán
Teachta Parlaiminte fillte (2017) Nótaí
Aldershot An Páirtí Coimeádach Leo Docherty (C) Suíochán coimeádta
Arundel agus South Downs An Páirtí Coimeádach Nick Herbert (C) Suíochán coimeádta
Ashford An Páirtí Coimeádach Damian Green (C) Suíochán coimeádta
Aylesbury An Páirtí Coimeádach David Lidington (C) Suíochán coimeádta
Banbury An Páirtí Coimeádach Victoria Prentis (C) Suíochán coimeádta
Basingstoke An Páirtí Coimeádach Maria Miller (C) Suíochán coimeádta
Beaconsfield An Páirtí Coimeádach Dominic Grieve (C) Suíochán coimeádta
Bexhill agus Battle An Páirtí Coimeádach Huw Merriman (C) Suíochán coimeádta
Bognor Regis agus Littlehampton An Páirtí Coimeádach Nick Gibb (C) Suíochán coimeádta
Bracknell An Páirtí Coimeádach Phillip Lee (C) Suíochán coimeádta
Brighton Kemptown An Páirtí Coimeádach Lloyd Russell-Moyle (LO) Suíochán goidte ó Simon Kirby (C)
Brighton Pavilion Glas Caroline Lucas (G) Suíochán coimeádta
Buckingham Cainteoir John Bercow (Cainteoir) Suíochán coimeádta
Canterbury An Páirtí Coimeádach Rosie Duffield (LO) Suíochán goidte ó Julian Brazier (C)
Chatham agus Aylesford An Páirtí Coimeádach Tracey Crouch (C) Suíochán coimeádta
Chesham agus Amersham An Páirtí Coimeádach Cheryl Gillan (C) Suíochán coimeádta
Chichester An Páirtí Coimeádach Gillian Keegan (C) Suíochán coimeádta
Crawley An Páirtí Coimeádach Henry Smith (C) Suíochán coimeádta
Dartford An Páirtí Coimeádach Gareth Johnson (C) Suíochán coimeádta
Dover Neamhspleách Charlie Elphicke (C) Suíochán coimeádta
Eastbourne An Páirtí Coimeádach Stephen Lloyd (DL) Suíochán goidte ó Caroline Ansell (C)
Eastleigh An Páirtí Coimeádach Mims Davies (C) Suíochán coimeádta
Epsom agus Ewell An Páirtí Coimeádach Chris Grayling (C) Suíochán coimeádta
Esher agus Walton An Páirtí Coimeádach Dominic Raab (C) Suíochán coimeádta
Fareham An Páirtí Coimeádach Suella Braverman (C) Suíochán coimeádta
Faversham agus Kent Lár An Páirtí Coimeádach Helen Whately (C) Suíochán coimeádta
Folkestone agus Hythe An Páirtí Coimeádach Damian Collins (C) Suíochán coimeádta
Gillingham agus Rainham An Páirtí Coimeádach Rehman Chishti (C) Suíochán coimeádta
Gosport An Páirtí Coimeádach Caroline Dinenage (C) Suíochán coimeádta
Gravesham An Páirtí Coimeádach Adam Holloway (C) Suíochán coimeádta
Guildford An Páirtí Coimeádach Anne Milton (C) Suíochán coimeádta
Hampshire Thiar-Thuaidh An Páirtí Coimeádach Kit Malthouse (C) Suíochán coimeádta
Hampshire Thoir An Páirtí Coimeádach Damian Hinds (C) Suíochán coimeádta
Hampshire Thoir-Thuaidh An Páirtí Coimeádach Ranil Jayawardena (C) Suíochán coimeádta
Hastings agus Rye An Páirtí Coimeádach Amber Rudd (C) Suíochán coimeádta
Havant An Páirtí Coimeádach Alan Mak (C) Suíochán coimeádta
Henley An Páirtí Coimeádach John Howell (C) Suíochán coimeádta
Horsham An Páirtí Coimeádach Jeremy Quin (C) Suíochán coimeádta
Hove Lucht Oibre Peter Kyle (LO) Suíochán coimeádta
Inis Iocht An Páirtí Coimeádach Bob Seely (C) Suíochán coimeádta, Andrew Turner ag dul ar scor
Lewes An Páirtí Coimeádach Maria Caulfield (C) Suíochán coimeádta
Maidenhead An Páirtí Coimeádach Theresa May (C) Suíochán coimeádta
Maidstone agus An Weald An Páirtí Coimeádach Helen Grant (C) Suíochán coimeádta
Meon Valley An Páirtí Coimeádach George Hollingbery (C) Suíochán coimeádta
Milton Keynes Theas An Páirtí Coimeádach Iain Stewart (C) Suíochán coimeádta
Milton Keynes Thuaidh An Páirtí Coimeádach Mark Lancaster (C) Suíochán coimeádta
Mole Valley An Páirtí Coimeádach Paul Beresford (C) Suíochán coimeádta
Newbury An Páirtí Coimeádach Richard Benyon (C) Suíochán coimeádta
New Forest Thiar An Páirtí Coimeádach Desmond Swayne (C) Suíochán coimeádta
New Forest Thoir An Páirtí Coimeádach Julian Murray Lewis (C) Suíochán coimeádta
Oxford Thiar agus Abingdon An Páirtí Coimeádach Layla Moran (DL) Suíochán goidte ó Nicola Blackwood (C)
Oxford Thoir Lucht Oibre Anneliese Dodds (LO) Suíochán coimeádta, Andrew Smith ag dul ar scor
Portsmouth Theas An Páirtí Coimeádach Stephen Morgan (LO) Suíochán goidte ó Flick Drummond (C)
Portsmouth Thuaidh An Páirtí Coimeádach Penny Mordaunt (C) Suíochán coimeádta
Reading Thiar An Páirtí Coimeádach Alok Sharma (C) Suíochán coimeádta
Reading Thoir An Páirtí Coimeádach Matt Rodda (LO) Suíochán goidte ó Rob Wilson (C)
Reigate An Páirtí Coimeádach Crispin Blunt (C) Suíochán coimeádta
Rochester agus Strood An Páirtí Coimeádach Kelly Tolhurst (C) Suíochán coimeádta
Romsey agus Southampton Thuaidh An Páirtí Coimeádach Caroline Nokes (C) Suíochán coimeádta
Runnymede agus Weybridge An Páirtí Coimeádach Philip Hammond (C) Suíochán coimeádta
Sevenoaks An Páirtí Coimeádach Michael Fallon (C) Suíochán coimeádta
Mole Valley An Páirtí Coimeádach Gordon Henderson (C) Suíochán coimeádta
Slough Lucht Oibre Tanmanjeet Singh Dhesi (LO) Suíochán coimeádta, Fiona Mactaggart ag dul ar scor
Southampton Itchen An Páirtí Coimeádach Royston Smith (C) Suíochán coimeádta
Southampton Test Lucht Oibre Alan Whitehead (LO) Suíochán coimeádta
Spelthorne An Páirtí Coimeádach Kwasi Kwarteng (C) Suíochán coimeádta
Surrey Heath An Páirtí Coimeádach Michael Gove (C) Suíochán coimeádta
Surrey Thiar Theas An Páirtí Coimeádach Jeremy Hunt (C) Suíochán coimeádta
Surrey Thoir An Páirtí Coimeádach Sam Gyimah (C) Suíochán coimeádta
Sussex Lár An Páirtí Coimeádach Nicholas Soames (C) Suíochán coimeádta
Thanet Theas An Páirtí Coimeádach Craig Mackinlay (C) Suíochán coimeádta
Thanet Thuaidh An Páirtí Coimeádach Roger Gale (C) Suíochán coimeádta
Tonbridge agus Malling An Páirtí Coimeádach Tom Tugendhat (C) Suíochán coimeádta
Tunbridge Wells An Páirtí Coimeádach Greg Clark (C) Suíochán coimeádta
Wantage An Páirtí Coimeádach Ed Vaizey (C) Suíochán coimeádta
Wealden An Páirtí Coimeádach Nus Ghani (C) Suíochán coimeádta
Winchester An Páirtí Coimeádach Steve Brine (C) Suíochán coimeádta
Windsor An Páirtí Coimeádach Adam Afriyie (C) Suíochán coimeádta
Witney An Páirtí Coimeádach Robert Courts (C) Suíochán coimeádta
Woking An Páirtí Coimeádach Jonathan Lord (C) Suíochán coimeádta
Wokingham An Páirtí Coimeádach John Redwood (C) Suíochán coimeádta
Worthing Thiar An Páirtí Coimeádach Peter Bottomley (C) Suíochán coimeádta
Worthing Thoir agus Shoreham An Páirtí Coimeádach Tim Loughton (C) Suíochán coimeádta
Wycombe An Páirtí Coimeádach Steve Baker (C) Suíochán coimeádta

Oirthuaisceart Shasana[cuir in eagar | athraigh foinse]

Toghacheanatar Páirtí an Sealbhóir
roimh toghchán
Teachta Parlaiminte fillte (2017) Nótaí
Berwick-upon-Tweed An Páirtí Coimeádach Anne-Marie Trevelyan (C) Suíochán coimeádta
Bishop Auckland Lucht Oibre Helen Goodman (LO) Suíochán coimeádta
Blaydon Lucht Oibre Liz Twist (LO) Suíochán coimeádta, David Anderson ag dul ar scor
Blyth Valley Lucht Oibre Ronnie Campbell (LO) Suíochán coimeádta
Cathair Durham Lucht Oibre Roberta Blackman-Woods (LO) Suíochán coimeádta
Darlington Lucht Oibre Jenny Chapman (LO) Suíochán coimeádta
Durham Thiar Thuaidh Lucht Oibre Laura Pidcock (LO) Suíochán coimeádta, Pat Glass ag dul ar scor
Durham Thuaidh Lucht Oibre Kevan Jones (LO) Suíochán coimeádta
Easington Lucht Oibre Grahame Morris (LO) Suíochán coimeádta
Gateshead Lucht Oibre Ian Mearns (LO) Suíochán coimeádta
Hartlepool Lucht Oibre Mike Hill (LO) Suíochán coimeádta, Iain Wright ag dul ar scor
Hexham An Páirtí Coimeádach Guy Opperman (C) Suíochán coimeádta
Houghton agus Sunderland Theas Lucht Oibre Bridget Phillipson (LO) Suíochán coimeádta
Jarrow Lucht Oibre Stephen Hepburn (LO) Suíochán coimeádta
Middlesbrough Lucht Oibre Andy McDonald (LO) Suíochán coimeádta
Middlesbrough Theas agus Cleveland Thoir An Páirtí Coimeádach Simon Clarke (C) Suíochán goidte, Tom Blenkinsop (LO) ag dul ar scor
Newcastle upon Tyne Lár Lucht Oibre Chi Onwurah (LO) Suíochán coimeádta
Newcastle upon Tyne Thoir Lucht Oibre Nick Brown (LO) Suíochán coimeádta
Newcastle upon Tyne Thuaidh Lucht Oibre Catherine McKinnell (LO) Suíochán coimeádta
Redcar Comhoibritheach agus Lucht Oibre Anna Turley (COMHOIB LO) Suíochán coimeádta
Sedgefield Lucht Oibre Phil Wilson (LO) Suíochán coimeádta
Shields Theas Lucht Oibre Emma Lewell-Buck (LO) Suíochán coimeádta
Stockton Thuaidh Lucht Oibre Alex Cunningham (LO) Suíochán coimeádta
Stockton Theas An Páirtí Coimeádach Paul Williams (LO) Suíochán goidte ó James Wharton (C)
Sunderland Lár Lucht Oibre Julie Elliott (LO) Suíochán coimeádta
Tynemouth Lucht Oibre Alan Campbell (LO) Suíochán coimeádta
Tyneside Thuaidh Lucht Oibre Mary Glindon (LO) Suíochán coimeádta
Wansbeck Lucht Oibre Ian Lavery (LO) Suíochán coimeádta
Washington agus Sunderland Thiar Lucht Oibre Sharon Hodgson (LO) Suíochán coimeádta

Sasana Thoir[cuir in eagar | athraigh foinse]

Sír Eabhraic agus an Humber[cuir in eagar | athraigh foinse]

Tuaisceart Éireann[cuir in eagar | athraigh foinse]

Toghacheanatar Páirtí an Sealbhóir
roimh toghchán
Teachta Parlaiminte fillte (2017) Nótaí
Aontroim Theas Páirtí Aontachtach Uladh Paul Girvan (PAD) Suíochán goidte ó Danny Kinahan (PAU)
Aontroim Thoir Páirtí Aontachtach Daonlathach Sammy Wilson (PAD) Suíochán coimeádta
Aontroim Thuaidh Páirtí Aontachtach Daonlathach Ian Paisley, Óg (PAD) Suíochán coimeádta
An Bhanna Uachtarach Páirtí Aontachtach Daonlathach David Simpson (PAD) Suíochán coimeádta
Béal Feirste Theas Páirtí Sóisialta Daonlathach an Lucht Oibre Emma Pengelly (PAD) Suíochán goidte ó Alasdair McDonnell (PSDLO)
Béal Feirste Thiar Sinn Féin Paul Maskey (SF) Suíochán coimeádta
Béal Feirste Thoir Páirtí Aontachtach Daonlathach Gavin Robinson (PAD) Suíochán coimeádta
Béal Feirste Thuaidh Páirtí Aontachtach Daonlathach Nigel Dodds (PAD) Suíochán coimeádta
Doire Thoir Páirtí Aontachtach Daonlathach Gregory Campbell (PAD) Suíochán coimeádta
An Dún Theas Páirtí Sóisialta Daonlathach an Lucht Oibre Chris Hazzard (SF) Suíochán goidte ó Margaret Ritchie (PSDLO)
An Dún Thuaidh Neamhspleách Sylvia Hermon Suíochán coimeádta
An Feabhal Páirtí Sóisialta Daonlathach an Lucht Oibre Elisha McCallion (SF) Suíochán goidte ó Mark Durkan (PSDLO)
Fear Manach agus Tír Eoghain Theas Páirtí Aontachtach Uladh Michelle Gildernew (SF) Suíochán goidte ó Tom Elliott (PAU)
Gleann an Lagáin Páirtí Aontachtach Daonlathach Jeffrey Donaldson (PAD) Suíochán coimeádta
Iúr Cinn Trá agus Ard Mhacha Sinn Féin Mickey Brady (SF) Suíochán coimeádta
Loch Cuan Páirtí Aontachtach Daonlathach Jim Shannon (PAD) Suíochán coimeádta
Tír Eoghain Thiar Sinn Féin Barry McElduff (SF) Suíochán coimeádta, Pat Doherty (SF) ag dul ar scor
Ulaidh Lár Sinn Féin Francie Molloy (SF) Suíochán coimeádta