An difríocht idir athruithe ar: "N17"
Content deleted Content added
m Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6951906 (translate me) |
No edit summary |
||
Líne 1: | Líne 1: | ||
[[Íomhá:IRL N17.svg|mion|250px]] |
|||
Is príomh-bhóthar náisiúnta é an '''N17'''. Téann a chúrsa trí iarthar na h[[Éire]]ann , i g[[Cúige Chonnacht|Connacht]], ó [[Sligeach|Shligigh]] go [[Gaillimh]]. |
Is príomh-bhóthar náisiúnta é an '''N17'''. Téann a chúrsa trí iarthar na h[[Éire]]ann , i g[[Cúige Chonnacht|Connacht]], ó [[Sligeach|Shligigh]] go [[Gaillimh]]. |
||
Leagan ó 18:29, 30 Bealtaine 2017
Is príomh-bhóthar náisiúnta é an N17. Téann a chúrsa trí iarthar na hÉireann , i gConnacht, ó Shligigh go Gaillimh.
Bailte ina gcúrsa;
- Sligeach (don N15 agus N16)
- Béal an Droichid (le seachbhóthar)
- Baile Easca Dara (le seachbhóthar, don N59)
- Cúil Mhuire (le seachbhóthar, don N4)
- Tobar an Choire
- Baile Chathail (don N5)
- An Lorgain
- Gleann Tabhráin (don N83)
- Cill Cheallaigh
- An Cnoc (le seachbhóthar)
- Clár Clainne Mhuiris (le seachbhóthar, don N60)
- Baile an Daigh
- Tuaim (don N83)
- Baile Chláir (don N18 agus N63)
- Gaillimh (don N6, N59 agus N84)