An difríocht idir athruithe ar: "N10"
Content deleted Content added
m Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q13157595 |
m fix |
||
Líne 4: | Líne 4: | ||
Bailte ina gcúrsa; |
Bailte ina gcúrsa; |
||
* [[Baile Phóil]] (don [[N9]] go [[Baile Átha |
* [[Baile Phóil]] (don [[N9]] go [[Baile Átha Cliath]]) |
||
* [[An Ghráinseach Fhuar]] |
* [[An Ghráinseach Fhuar]] |
||
* [[Cill Chainnigh]] (don [[N77]] agus [[N76]]) |
* [[Cill Chainnigh]] (don [[N77]] agus [[N76]]) |
Leagan ó 09:49, 6 Nollaig 2016
Taobhbhóthar an N9 is ea an N10. Tá ceangail ag an dá chúrsa ag Baile Phóil, mar téann an bóthar siar go Cill Chainnigh. Leannann sé an cuarbhóthar thart Cill Chainnigh. Tá an bóthar iomlán timpeall 38 cilméadar i bhfad.
Bailte ina gcúrsa;
- Baile Phóil (don N9 go Baile Átha Cliath)
- An Ghráinseach Fhuar
- Cill Chainnigh (don N77 agus N76)
- Átha Stúin
- Cnoc an Tóchair (don N9 go Port Láirge)