An difríocht idir athruithe ar: "N6"
Content deleted Content added
Guliolopez (plé | dréachtaí) m +en |
No edit summary |
||
Líne 19: | Líne 19: | ||
*[[Bóithre agus mótarbhealaí in Éirinn]] |
*[[Bóithre agus mótarbhealaí in Éirinn]] |
||
[[Rang:Bóithre in |
[[Rang:Bóithre in Éirinn]] |
||
[[en:N6 road]] |
[[en:N6 road]] |
Leagan ó 18:15, 3 Eanáir 2007
Is príomh-bhóthar idir Cionn Átha Gad (agus Baile Átha Cliath) agus Gaillimh é an N6. Téann an gcúrsa trí an Lár na Tíre, agus trasaíonn sé An tSionainn ag Baile Átha Luain.
Bailte ina gcúrsa;
- Cionn Átha Gad (don N4)
- Droichead Chaisleán Loiste
- Bealach an Tirialaigh (don N52 go dtí An Muileann gCearr)
- Cill Bheagáin (don N52 go Tulach Mhór)
- Baile Átha an Urchair
- An Móta (don N80)
- Fardroim (don N62)
- Baile Átha Luain (le seachbhóthar, don [[N55] agus N61)
- Béal Átha na Sluaighe
- Baile Locha Riach (don N65 agus N66)
- Creachmhaoil
- Orán Mór (don N18)
- Gaillimh (don N17, N59, agus N84)