An difríocht idir athruithe ar: "N17"
Content deleted Content added
AlleborgoBot (plé | dréachtaí) m robot Modifying: en:N17 road (Ireland) |
m Róbat: Athruithe cosmaideacha |
||
Líne 2: | Líne 2: | ||
Bailte ina gcúrsa; |
Bailte ina gcúrsa; |
||
*[[Sligeach]] (don [[N15]] agus [[N16]]) |
* [[Sligeach]] (don [[N15]] agus [[N16]]) |
||
*[[Béal an Droichid]] (le seachbhóthar) |
* [[Béal an Droichid]] (le seachbhóthar) |
||
*[[Baile Easca Dara]] |
* [[Baile Easca Dara]] (le seachbhóthar, don [[N59]]) |
||
*[[Cúil Mhuire]] |
* [[Cúil Mhuire]] (le seachbhóthar, don [[N4]]) |
||
*[[Tobar an Choire]] |
* [[Tobar an Choire]] |
||
*[[Baile Chathail]] (don [[N5]]) |
* [[Baile Chathail]] (don [[N5]]) |
||
*[[An Lorgain]] |
* [[An Lorgain]] |
||
*[[Gleann Tabhráin]] (don [[N83]]) |
* [[Gleann Tabhráin]] (don [[N83]]) |
||
*[[Cill Cheallaigh]] |
* [[Cill Cheallaigh]] |
||
*[[An Cnoc]] (le seachbhóthar) |
* [[An Cnoc]] (le seachbhóthar) |
||
*[[Clár Clainne Mhuiris]] (le seachbhóthar, don [[N60]]) |
* [[Clár Clainne Mhuiris]] (le seachbhóthar, don [[N60]]) |
||
*[[Baile an Daigh]] |
* [[Baile an Daigh]] |
||
*[[Tuaim]] (don [[N83]]) |
* [[Tuaim]] (don [[N83]]) |
||
*[[Baile Chláir]] (don [[N18]] agus [[N63]]) |
* [[Baile Chláir]] (don [[N18]] agus [[N63]]) |
||
*[[Gaillimh]] (don [[N6]], [[N59]] agus [[N84]]) |
* [[Gaillimh]] (don [[N6]], [[N59]] agus [[N84]]) |
||
==Féach ar== |
== Féach ar == |
||
*[[Bóithre agus mótarbhealaí in Éirinn]] |
* [[Bóithre agus mótarbhealaí in Éirinn]] |
||
[[ |
[[Catagóir:Bóithre in Éirinn]] |
||
[[en:N17 road (Ireland)]] |
[[en:N17 road (Ireland)]] |
Leagan ó 10:11, 23 Feabhra 2011
Is príomh-bhóthar náisiúnta é an N17. Téann a chúrsa trí iarthar na hÉireann , i gConnacht, ó Shligigh go Gaillimh.
Bailte ina gcúrsa;
- Sligeach (don N15 agus N16)
- Béal an Droichid (le seachbhóthar)
- Baile Easca Dara (le seachbhóthar, don N59)
- Cúil Mhuire (le seachbhóthar, don N4)
- Tobar an Choire
- Baile Chathail (don N5)
- An Lorgain
- Gleann Tabhráin (don N83)
- Cill Cheallaigh
- An Cnoc (le seachbhóthar)
- Clár Clainne Mhuiris (le seachbhóthar, don N60)
- Baile an Daigh
- Tuaim (don N83)
- Baile Chláir (don N18 agus N63)
- Gaillimh (don N6, N59 agus N84)