An difríocht idir athruithe ar: "N17"
Content deleted Content added
mNo edit summary |
No edit summary |
||
Líne 3: | Líne 3: | ||
Bailte ina gcúrsa; |
Bailte ina gcúrsa; |
||
*[[Sligeach]] (don [[N15]] agus [[N16]]) |
*[[Sligeach]] (don [[N15]] agus [[N16]]) |
||
*[[Béal an Droichid]] |
*[[Béal an Droichid]] (le seachbhóthar) |
||
*[[Baile Easca Dara]] (don [[N59]]) |
*[[Baile Easca Dara]] (le seachbhóthar, don [[N59]]) |
||
*[[Cúil Mhuire]] (don [[N4]]) |
*[[Cúil Mhuire]] (le seachbhóthar, don [[N4]]) |
||
*[[Tobar an Choire]] |
*[[Tobar an Choire]] |
||
*[[Baile Chathail]] (don [[N5]]) |
*[[Baile Chathail]] (don [[N5]]) |
Leagan ó 16:28, 28 Lúnasa 2005
Is príomh-bhóthar náisiúnta é an N17. Trasaíonn an gcúrsa trí an iarthar den tír, thar Connacht, ó Shligigh go Gaillimh.
Bailte ina gcúrsa;
- Sligeach (don N15 agus N16)
- Béal an Droichid (le seachbhóthar)
- Baile Easca Dara (le seachbhóthar, don N59)
- Cúil Mhuire (le seachbhóthar, don N4)
- Tobar an Choire
- Baile Chathail (don N5)
- An Lorgain
- Gleann Tabhráin (don N83)
- Cill Cheallaigh
- An Cnoc (le seachbhóthar)
- Clár Cluainne Mhuiris (le seachbhóthar, don N60)
- Baile an Daigh
- Tuaim (don N83)
- Baile Chláir (don N18 agus N63)
- Gaillimh (don N6, N59 agus N84)