An difríocht idir athruithe ar: "N17"
Content deleted Content added
No edit summary |
(No difference)
|
Leagan ó 16:25, 28 Lúnasa 2005
Is príomh-bhóthar náisiúnta é an N17. Trasaíonn an gcúrsa trí an iarthar den tír, thar Connacht, ó Shligigh go Gaillimh.
Bailte ina gcúrsa;
- Sligeach (don N15 agus N16)
- Béal an Droichid
- Baile Easca Dara
- Cúil Mhuire
- Tobar an Choire
- Baile Chathail (don N5)
- An Lorgain
- Gleann Tabhráin (don N83)
- Cill Cheallaigh
- An Cnoc (le seachbhóthar)
- Clár Cluainne Mhuiris (le seachbhóthar, don N60)
- Baile an Daigh
- Tuaim (don N83)
- Baile Chláir (don N18 agus N63)
- Gaillimh (don N6, N59 agus N84)