An difríocht idir athruithe ar: "Plé úsáideora:Kwekubo"

Jump to navigation Jump to search
no edit summary
(Téir :S)
:::I gCúige Mumhan. Téir 2sg imp, téimis 1pl imp. Tá an fhoirm sin '''ceadaithe''' ag an gCaighdeán, tá sí '''gearr''' go leor, agus tá sé níos soléire ná ''Téigh'' a chiallaíonn 'to go' agus 'to heat'. Bhí an fhoirm sin in úsáid in aistriúcháin Ghaeilge de MhacWrite II, de MhacWrite Pro, de ChlarisWorks, agus i Mac OS 6 agus Mac OS 7 roinnt blianta ó shin. "Téir go dtí an chéad lch eile." Is dócha go bhfuil an fhoirm sin i bhFirefox Gaelach freisin. [[Úsáideoir:Evertype|Evertype]] 08:55, 27 Lúnasa 2005 (UTC)
::::Ní fhaca mé an focal sin riamh i mo shaol. Níl sé sna foclóirí. Dá bhfeicfinn an focal "téigh" gan chomhthéacs ar bith, bheadh a fhios agam láithreach cén ciall a bheadh leis.
::::Má tá fadhb agat leis sin i gcónaí, cad faoi "Gabh". Sin an focal le haghaigh "go" i Firefox agus Windows. (DÁS, ní chuirtear seimhiú ná úrú le hainmneacha chláir ríomhaireachta) [[Úsáideoir:80.189.251.93Conchúr|80.189.251.93Conchúr]] 03:1116, 28 Lúnasa 2005 (UTC)
 
== Maorlathach ==
334

edits

Roghchlár nascleanúna