An difríocht idir athruithe ar: "N13"
Content deleted Content added
No edit summary |
mNo edit summary |
||
Líne 1: | Líne 1: | ||
Tosaíonn an N13 i [[Srath an Urláir]], i g[[Contae Dhún na nGall]] Is príomhbhóthar náisiúnta é a téann go [[Leitir Ceanainn], agus tar éis sin go dtí [[An Teorainn]] taobh le [[Doire]]. Tá an gcúrsa iomlán timpeall 45 cilméadar i bhfad. Trasnaíonn an gcúrsa trí an Teapraomm mar an [[A2]]. |
Tosaíonn an '''N13''' i [[Srath an Urláir]], i g[[Contae Dhún na nGall]] Is príomhbhóthar náisiúnta é a téann go [[Leitir Ceanainn], agus tar éis sin go dtí [[An Teorainn]] taobh le [[Doire]]. Tá an gcúrsa iomlán timpeall 45 cilméadar i bhfad. Trasnaíonn an gcúrsa trí an Teapraomm mar an [[A2]]. |
||
Bailte ina gcúrsa; |
Bailte ina gcúrsa; |
Leagan ó 20:02, 25 Lúnasa 2005
Tosaíonn an N13 i Srath an Urláir, i gContae Dhún na nGall Is príomhbhóthar náisiúnta é a téann go [[Leitir Ceanainn], agus tar éis sin go dtí An Teorainn taobh le Doire. Tá an gcúrsa iomlán timpeall 45 cilméadar i bhfad. Trasnaíonn an gcúrsa trí an Teapraomm mar an A2.
Bailte ina gcúrsa;
- Srath an Urláir (don N15)
- Dromcaoin
- Leitir Ceanainn (don N56 agus N14 go dtí an lár den baile)
- Pluc (don N14)
- Mainear Uí Chuinneagain
- An Baile Nua Chuinneagain
- Ceann an Droichid (don A2)