An difríocht idir athruithe ar: "M7 (Poblacht na hÉireann)"
Content deleted Content added
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Líne 17: | Líne 17: | ||
Beidh rannóg seo ina ndiadh ag oscail roimh 2010. |
Beidh rannóg seo ina ndiadh ag oscail roimh 2010. |
||
*16. '''[[M8 (Éire)]]''' - [[Corcaigh]], [[Dulas]], [[Ceatharlach]], [[Tiobraid Árann]] |
*16. '''[[M8 (Éire)|M8]]''' - [[Corcaigh]], [[Dulas]], [[Ceatharlach]], [[Tiobraid Árann]] |
||
*17. [[R434]] – [[Darú]], [[Achadh Bhó]] |
*17. [[R434]] – [[Darú]], [[Achadh Bhó]] |
||
*18. [[R435]], '''[[N7]]''' – [[Buiríos Mór Osraí]], [[Luimneach]], [[An tAonach]] |
*18. [[R435]], '''[[N7]]''' – [[Buiríos Mór Osraí]], [[Luimneach]], [[An tAonach]] |
Leagan ó 12:22, 25 Lúnasa 2005
An príomh-mhótarbheach go dtí an iardheisceart den Bhaile Átha Cliath is ea an M7. Tosaíonn an mótarbhealach ag An Nás, agus críochnaíonn sé tar éis Port Laoise, ar gcúrsa go Luimneach.
Gabhann sé trácht fosta a dhul go Corcaigh agus go Port Láirge. Faoi láthair, nascann sé Baile Átha Cliath leis an M9, agus i 2010, nascfaidh sé chuig an M8 nua chomh maith.
Tá 10 ceangail ar an M7;
- 7. N7, R445 – An Nás, Cill Chuillinn, Claonadh, Baile Coimín
- 8. R445 – Droichead Nua, An Nás, Baile Coimín
- 9. M9 – Port Láirge, Ceatharlach, Cill Chainaigh, Baile Átha Í , N9, N78, Cluian Meala
- 10. R413, R445 – An Currach, Cill Dara, Droichead Nua, Cill Chuillinn
- 11. R445 – Cill Dara, Mainastir Eimhín
- 12. R419, R445 – Port Laoise, Cúil an tSúdaire
- 13. R425, R445 – Port Laoise, Ceatharlach, N80, Múinteach Milic
- 14. N8 – Port Laoise, Corcaigh, Dulas, Ceatharlach, Tiobraid Árann
- 15. N7, R445 – Port Laoise, Luimneach, Múinteach Milic
Beidh rannóg seo ina ndiadh ag oscail roimh 2010.
- 16. M8 - Corcaigh, Dulas, Ceatharlach, Tiobraid Árann
- 17. R434 – Darú, Achadh Bhó
- 18. R435, N7 – Buiríos Mór Osraí, Luimneach, An tAonach